Yaşamkent Evden Eve Nakliyat

Ankara ilin Çayyolu ilçesine Bağlı Yaşamkent mah en elit ve güzel yerleşim alanı olan semtelerden biridir.

26 Ocak, 18:01

Evden eve nakliyat hizmeti kişilerin veya şirketlerin ev ve ofis içi eşyalarını birinden diğerine taşımayı içerir. Yaşamkent evden eve nakliyat alanında birçok firma vardır. Yaşamkent semtindeki firmaların yanı sıra Ankara içindeki firmalar da bu hizmeti vermektedir.

Ekspertiz değerlendirmesi                               

Yaşamkent firmalarının hemen hepsi fiyat teklifi vermeden önce ücretsiz ekspertiz değerlendirmesi sunmaktadır. Evin veya ofisin oda sayısı, içindeki eşyalar, kat sayısı ve harici asansör kullanımı gibi faktörler yerinde değerlendirilmelidir. Semtin trafik durumunun uygunluğu da planlama açısından önemlidir.

Paketleme hizmeti                       

Özellikle mutfak eşyaları, dekoratif süs eşyaları, kitaplar ve kıyafetler özel paketleme ihtiyacı olan eşyalardandır. Müşteri bu hizmeti talep ettiğinde ücretlendirilmesi de farklı olmaktadır. Bir kısım firma bu alana hiç girmediği gibi bir kısmı da bu hizmette oldukça iddialı olabilmektedir.

Mobilyaların, beyaz eşyanın ve TV’nin ambalajlanması hasarsızca taşımayı sağlar. Mobilyaların demonte edilmesi ve beyaz eşyanın yerlerinden ayrılması teknik beceri gerektirdiğinden işinin ehli personel istihdam edilmelidir.

Kullanılan paketleme malzemesinin kalitesi bile firma hakkında bir kanı oluşturur.

Nakliye aracı

Taşınacak eşyanın miktarına uygun büyüklükte seçilecek araç yakıt masrafı açısından optimum harcama sağlar. Daha büyük araçta kullanılan yakıt arttığından veya daha küçük araçta sefer sayısı artacağından ekonomik bir taşıma gerçekleşemez.

Yükleme

Birçok nakliye firmasında az hasar görmesi istenen beyaz eşya ve büyük mobilyalar ilk önce yüklenmektedir. Ardından koliler ve bidonlar araca yüklenerek boşluk kalmamasına çalışılır.

Eşyaların ağır olanlarını, taşıyan araca tespit etmek gerekir.

Nakliye Rotası

Trafik durumu, farklı güzergâhlar ve mola gerekliliği göz önüne alınarak nakliye süresi ve zamanı planlanmalıdır. Böylece gereksiz zaman kayıplarının önüne geçilebilir. Ayrıca müşteri de iyi bir planlama yapıldığından emin olur.

Eşyaların İndirilmesi

Evin veya ofisin konumu, kat sayısı ve asansör varlığı indirilme sırasında önemli faktörlerdendir. Ayrıca kapı ve pencerelerin durumuna göre dışarıdan asansör araçların kullanılması da gerekebilir. İndirme sırasında eşyaların uygun odalara ve mutfağa taşınması yerleşmeyi kolaylaştırır.

Mobilyaların Montajı

Marangoz tarafından demonte edilen mobilyanın tekrar aynı kişi tarafından montajının yapılması kurulum hatalarını en aza indirir. En fazla şikayet konusu olan alanlardan biri de montajın uygun yapılmadığıdır.

Firma Seçimi

İster İnternet üzerinden ister tavsiye ile olsun firma seçerken yorumlar, eleştiriler göz önünde bulundurularak firma sayısı ortalama üçe indirilmelidir. Ardından firmanın ofisine gidilip yerinde inceleme yapılmalıdır. Yukarıdaki hususlar ışığında değerlendirilme yapılmalıdır.

Ayrıca nakliye sırasında olabilecek hasarlar için sigorta yapılması gerekebilir. Sigortanın neleri kapsadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca hasar telafisi için uygun ödemeler konusunda firma ile anlaşmaya varılmalıdır. Planlama bu şekilde olursa beklenmeyen durumlar en aza indirilebilir.

Yaşamkent merkezinde onlarca firma mevcuttur. Bunlar arasından şehir içi veya şehirler arası nakliye için en uygun olan rahatlıkla seçilebilir.